Apel o uwzględnienie trudnej sytuacji pracownic naukowych z dziećmi

Zachęcamy do poparcia naszego listu w otwartej petycji.

Co robią pracownice naukowe, które mają dzieci, kiedy zamknięto żłobki, przedszkola, szkoły, stołówki szkolne i świetlice? Najczęściej przejmują całą opiekę nad dziećmi, a jednocześnie muszą wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Są jednak rozliczane z pracy tak, jakby nie były obciążone dodatkową pracą opiekuńczą. To dyskryminacja.

Uczelniane komisje OZZ Inicjatywa Pracownicza wystąpiły do Ministra Edukacji i Nauki z wnioskiem o uwzględnienie trudnej sytuacji osób pracujących naukowo i opiekujących się dziećmi w czasie pandemii przy rozliczaniu ich pracy przez jednostki naukowe, rozliczaniu realizacji grantów i w procesie aplikowania o nowe granty oraz przy ewaluacji pracy zatrudniających je jednostek naukowych.

Zachęcamy do poparcia naszego listu w otwartej petycji:

Solidaryzujemy się też z podobnymi inicjatywami podejmowanymi przez pracownice innych branż!