Pomocy dla szykanowanych i zwalnianych z pracy! Pikieta 4 listopada, godz. 12.00

Związek Zawodowy „lnicjatywa Pracownicza” przy Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie wszczyna spór zbiorowy z pracodawcą

Pikieta w czwartek, 4 listopada, godz. 12.00

Bronimy praw wszystkich pracowników, a szczególnie, niesprawiedliwie zwalnianych i karanych prof. Anny Stolinskiej, dr Małgorzaty Trojańskiej, dr Ewy Żmijewskiej i Barbary Stachowicz.

Domagamy się wolności słowa, gdyż władze UP represjonują pracowników za krytykę procesu restrukturyzacji. Domagamy się szacunku dla studentów i poszanowania praw Samorządu Studenckiego.

Prosimy wszystkich o udział w pikiecie w obronie zwalnianych i szykanowanych pracowników UP. Odbędzie się w czwartek, 4 listopada 2021 o godz. 12:00 przed budynkiem Głównym UP, na pasie należącym do miasta wzdłuż ul. Podchorążych 2).

Pikieta jest zgłoszona oficjalnie w Urzędzie Miasta i jest legalna.

Sugerujemy włożenie czarnych lub czerwonych maseczek i nakryć głowy.