Pikieta 14 grudnia 2021. Wyraź poparcie dla postulatów godnej pracy i płacy w polskim szkolnictwie wyższym

Masz dość niskich zarobków pracowników uczelni wyższych, przy niewspółmiernie wysokich wymogach i rosnącej inflacji?

14 grudnia (wtorek) w samo południe przyjdź pod Collegium Novum UJ i wyraź poparcie dla postulatów godnej pracy i płacy w polskim szkolnictwie wyższym wysuwanych przez krakowskie komisje uczelniane Inicjatywy Pracowniczej. Pikieta stanowi zapowiedź ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Nie zgadzasz się na ciągłe niedofinansowanie szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce?
Chcesz sprzeciwić się represjom związków zawodowych na polskich uczelniach i wyrazić solidarność ze zwolnionymi pracownicami Uniwersytetu Pedagogicznego?

W trakcie wydarzenia przedstawimy postulaty Inicjatywy Pracowniczej ws. warunków wynagradzania w nauce i szkolnictwie wyższym. Poinformujemy również o skandalicznej sytuacji na Uniwersytecie Pedagogicznym, gdzie zwalniane są kolejne członkinie związku zawodowego, pomimo przysługującej im prawnej ochrony zatrudnienia. Pracownicom i pracownikom uczelni wyższych należą się stabilne i godne warunki pracy, a nie ubożenie, ciągła niepewność i zastraszenie!

Dołącz do nas już we wtorek, a także w czasie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej 20 grudnia. Razem możemy więcej!

Organizatorzy wydarzenia:
Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Uniwersytecie Jagiellońskim
Międzyzakładowa Komisja OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Uniwersytecie Pedagogicznym