Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

18 listopada: Rozmowy o akademii w Biurze Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich

18 listopada: Rozmowy o akademii w Biurze Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich

Spotkanie z mec. Grzegorzem Ilnickim, autorem książki „Mobbing i dyskryminacja".

Serdecznie zapraszamy na kolejne „Rozmowy o akademii w Biurze RzPiWA”. Do udziału w pierwszych w tym roku akademickim spotkaniach z naszego cyklu zaproszenie przyjął mec. Grzegorz Ilnicki, autor książki „Mobbing i dyskryminacja. Wprowadzenie do problematyki przemocy w miejscu pracy dla pracodawców i pracowników”.

 

W piątek 18 listopada zapraszamy na otwarte dla wszystkich wydarzenie, w trakcie którego wyjaśnione zostaną podstawowe pojęcia związane z przemocą wobec pracowników w miejscu pracy.

Czas: 18.11.2022, 16:00 – 18:00

Miejsce: Instytut Socjologii, Grodzka 52, sala 79 (II piętro)

 

W sobotę 19 listopada odbędą się warsztaty poświęcone analizie działań jakie można podjąć w przypadku zachowań niepożądanych, by przywrócić zdrowe relacje zawodowe oraz komfort w pracy.

Czas: 19.11.2022, 10:00 – 15:30, w trakcie planowane są przerwy.

Miejsce: Instytut Socjologii, Grodzka 52, sala 79 (II piętro).

 

 

Formuła warsztatowa wymaga ograniczenia liczby uczestniczek i uczestników do 25 osób (z podziałem na miejsca dla osób zatrudnionych na stanowiskach naukowych, administracyjnych oraz dla doktorantów_ek). 

Prosimy o zgłoszenie chęci udziału za pomocą formularza – obowiązuje pierwszeństwo zgłoszeń. Rozpoczęcie rejestracji nastąpi we wtorek 8 listopada, o godz. 12:00 za pośrednictwem formularza:https://forms.office.com/r/jFd9nbBuzY

 

Grzegorz Ilnicki specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy, zatrudnienia cywilnego oraz prawa kontraktowego. W ramach swojej praktyki sądowej posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych m.in. z dyskryminacją w zatrudnieniu, mobbingiem i molestowaniem seksualnym, zwolnieniami, czasem pracy, wynagrodzeniami za pracę oraz wewnątrzzakładowymi aktami prawa pracy.

 

Ryzyko wystąpienia mobbingu lub dyskryminacji występuje w każdej organizacji i ma ono charakter ciągły i niezmienny. (…) Nierozwiązane konflikty, mobbing czy dyskryminacja rzadko kończą się same i bezboleśnie. Im bardziej są wyeskalowane, tym większe mogą siać spustoszenie w sferze emocjonalnej pracownika.