Dzień z Inicjatywą Pracowniczą

Zapraszamy 24 czerwca 2022 - aż trzy spotkania, trzy atrakcje.

1. szkolenie z prawa pracy (16-17:30); 2. ogólne spotkanie naszej Komisji (od 17:45); 3. afterek (od 19:30)

1. Od 16 do 17:30 zapraszamy Was na szkolenie z prawa pracy, które poprowadzi Przemek Tacik, a organizują grupy ds. Organizacji Pracy i Bezpiecznych Warunków Pracy. A dokładniej:

"Szkolenie ma za zadanie zapoznać uczestniczki i uczestników z podstawowymi prawami i obowiązkami, jakie przysługują im wobec pracodawcy na mocy kodeksu pracy. Będzie miało praktyczny charakter, odwołujący się do problemów, które na przestrzeni lat były zgłaszane IP. Poruszymy m.in. takie kwestie, jak:
- zasady wypowiadania umowy o pracę, pomoc ze strony związku zawodowego i możliwość odwołania do sądu,
- czas pracy (w tym nadgodziny i praca w weekendy),
- ustalanie i egzekwowanie obowiązków przez przełożonych,
- reagowanie w przypadkach mobbingu, dyskryminacji, molestowania i molestowania seksualnego,
- bezpieczeństwo i higiena pracy,
- ochrona prywatności w pracy".

2. Ogólne spotkanie naszej Komisji (od 17:45), na którym omówimy działania grup roboczych i porozmawiamy o tym, co chciałybyśmy robić w przyszłości. Jak zawsze, będzie też czas na "wolne wnioski".

Na te wydarzenia zapraszamy Was do sali 114 w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej (Collegium Kołłątaja), ul. Gołębia 9/św. Anny 6.

Ale to nie wszystko!

3. W ramach afterka, zapraszamy Was od 19:30 do Ogniwa (ul. Smolki 11a). Odbędą się tam Lewianki, czyli spotkanie krakowskich organizacji lewicowych. Będą krótkie prezentacje, quiz, no i przede wszystkim część nieformalna.

Możecie przyjść na wszystkie wydarzenia, możecie też wybrać te, które Was najbardziej interesują.

Liczymy na Waszą obecność :)