Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapraszamy na styczniowe zebranie 2024

Zapraszamy na styczniowe zebranie 2024

Zebranie 17 stycznia 2024, godz. 18.00.

Drogie i Drodzy,

jeśli pracujecie w działach administracji i w Waszej codziennej pracy napotykacie na opór i niezrozumienie ze strony pracowników naukowo-dydaktycznych - mamy dla Was zaproszenie na niecodzienne wydarzenie.

Jeśli zaś pracujecie jako pracownicy/pracownice naukowe i zastanawiacie się, dlaczego “administracja tak dużo wymaga” - to wydarzenie jest także dla Was.

Już w środę (17.01.2024), o godz. 18, widzimy się online, żeby przedyskutować kwestie tzw. obsługi administracyjnej grantów. Nasze członkinie i członkowie zgłaszają się z różnymi problemami, które brzmią co najmniej niepokojąco: bywa, że obsługa grantów nie jest uregulowana, jest wykonywana poza obowiązkami uwzględnionymi w umowie o pracę; bywa, że nie ma za nią wynagrodzenia.

Dlaczego to nasza wspólna sprawa? Dotyka bowiem i tych pracownic, które są odpowiedzialne za realizację merytoryczną grantów (często jedynej dostępnej możliwości finansowania badań i/lub jednej z niewielu możliwości rozwoju kariery), a także pracownice i pracowników administracyjnych. Obsługa grantów wymaga specjalistycznej wiedzy, jest pracą odpowiedzialną, a już na pewno - tak jak każda praca - powinna być godnie wynagradzana. Innymi słowy - potrzebujemy się nawzajem.

Porozmawiajmy o naszych prawach! Kwestię obsługi grantów chcemy jednak potraktować jako punkt wyjścia do dyskusji nad relacjami różnych grup pracowników i pracownic naszego Uniwersytetu. Celem spotkania jest znalezienie tych spraw, które nas dzielą, choć powinny łączyć - są bowiem naszym wspólnym interesem, którego na co dzień, w natłoku obowiązków, często nie dostrzegamy.

Zapraszamy serdecznie wszystkie członkinie i członków naszej Komisji. Link do spotkania wyślemy później.

Pozdrawiamy serdecznie,
Wasze Prezydium